Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Ürün satıcı tarafından kargoya verilmedi, ne yapabilirim?

Siparişiniz, tedarik süresi içinde kargoya verilmezse ürün detay sayfasından veya “Hesabım” menüsündeki “Siparişlerim” sayfasından ürünü seçerek, “Mağazaya Soru Sor” butonuna basıp mağazayla irtibata geçebilirsiniz.

 

Birden fazla ürün satın aldığımda hepsi birlikte gönderilebilir mi?

Aynı satıcıdan satın aldığınız ürünler, tedarik süreleri farklı değilse tek kargoyla birlikte gönderilir. Farklı satıcılardan alınan ürünler için tek kargo ile gönderim yapılmaz.

 

Fatura adresi ile teslimat adresi farklı olabilir mi?

Fatura adresinizi teslimat adresiyle aynı seçebilir veya farklı bir adres girebilirsiniz. Sipariş verirken Adres Seçimi aşamasında “Yeni Adres Ekle” butonuna basıp yeni adres ekleyebilir veya kayıtlı adresleriniz arasından seçim yapabilirsiniz. “Hesabım” menüsündeki “Adreslerim” bölümünde de “Yeni Adres Ekle” butonuna basarak yeni adres girebilirsiniz.

 

Siparişim bana ne zaman ulaşır?

Satın aldığınız ürünü satıcı ürün tedariği ile ilgili değişkenler hariç olmak üzere ortalama 48 saat içinde kargolanacaktır. Kargoya verilen ürünün teslimat durumunu size iletilen sms mesajındaki kargo takip numarası ile ilgili kargo şirketinin sitesinden öğrenebilirsiniz.

 

Kargo takibi yapmak istiyorum fakat “Takip Numarası bulunamadı” diyor, ne yapmalıyım?

Eğer kargo bilgileri eksik veya hatalı girilmişse ve gönderinin durumunu takip edemiyorsanız satıcıyla iletişime geçebilirsiniz. Ürün detay sayfasından veya “Hesabım” menüsündeki “Siparişlerim” sayfasından ürünü seçip “Mağazaya Soru Sor” butonuna basarak mesajınızı satıcıya iletebilirsiniz.

 

Kargo takip numarasına nereden ulaşabilirim?

Hesabım” menüsündeki “Siparişlerim” sayfanızdan veya size gönderilen SMS bilgisinden Kargo Takip numarasına ulaşabilirsiniz.

 

Gelen sipariş kargosu adresimde olmadığım için teslim edilememiş, ne yapabilirim?

Kargo şirketi tarafından getirilen siparişiniz eğer adresinizde yok iseniz adresinizde bulunmadığınıza dair not bırakır. Alıcısı adreste bulunamayan kargolar 3 gün bekletilir ve alıcıdan bir dönüş olmazsa satıcıya geri gönderilir. Böyle bir durumda ürünü tekrar istemeniz durumunda satıcı ya da Mağazanolsun ile irtibata geçebilirsiniz. Siparişinizin 2.kez kargolanması durumunda karşı ödemeli olarak gönderilecektir.

 

Resmi tatil günlerinde kargo teslimatı var mıdır?

Kargo şirketleri Pazar günü ve resmi tatil günleri hariç evlere teslimat yapabilmektedir.

 

Kargo ücretini kim ödüyor?

Magazanolsun’da kargo ücreti için, satıcının belirlediği 3 seçenek bulunur. Alıcı Öder, Ücretsiz Kargo (Tedarikçi öder) ve Şartlı Kargo (Tedarikçilerin belli bir alışveriş tutarı üstüne ücretsiz gönderim yapması).

 

Kargoda olan siparişimin yerini nasıl öğrenebilirim?

Satıcı ürünü kargoya verdikten sonra gönderi bilgilerini sisteme girer. Kargo bilgileri sipariş kodu ile birlikte cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilir. Bu bilgi ile veya “Hesabım” menüsündeki “Siparişlerim” sayfasından, ürünün üzerindeki sipariş kodu ile kargo şirketinin internet sitesinden siparişinizi izleyebilirsiniz.

 

Siparişim elime ulaşmadı, ne yapabilirim?

Satıcı siparişi kargoya verdiyse gecikme kargo firmasından kaynaklanmış olabilir. Siparişle ilgili size SMS ile gönderilen veya “Hesabım” menüsündeki “Siparişlerim” sayfasında ilgili ürün için yer alan kargo takip kodu ile siparişinizin nerede olduğunu takip edebilirsiniz. “Siparişlerim” sayfasından ilgili ürünü seçerek ürün detaydaki “Mağazaya soru sor” butonuna basıp satıcıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Siparişimin teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Size teslim edilecek kargonuzu mutlaka kontrol ediniz. Kargo görevlisi yanında ürünü açarak inceleyiniz ve eksik, hasar arıza olup olmadığını inceleyiniz.

Kargo paketinde veya üründe hasar varsa, teslim almadan paketi kargo firması ile iade gönderebilirsiniz. Bu durumda;

*Kargo görevlisine mutlaka “Hasar Tespit Tutanağı” tutturun.

*Kargo teslim belgesini imzaladıktan sonra içerik ve adet kontrolü yaparak kargoyu teslim almama kararı vermeniz durumunda iade oluşturabilirsiniz.

*Ürünü/kutuyu bu tutanak ve fatura ile birlikte kargo görevlisine teslim edip satıcıya geri gönderin.

 

• Ürünü teslim aldıktan sonra yetkili servis tarafından kurulumu gereken buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi elektronik kategorisi siparişleriniz için;

*Paket yetkili servis bilgisi olmadan açılırsa ürün iade kapsamı dışında kalır.

*Yetkili servis kurulumu esnasında sorun tespit edilirse yetkili servis raporu ile ürünü iade edilebilirsin.

 

Siparişimin teslimat adresini veya alıcı adresini değiştirebilir miyim?

Satın aldığınız ürün eğer satıcı tarafından kargoya verilmesi ise “Hesabım” menüsü altındaki “Siparişlerim” bölümünden satıcı ile irtibata geçerek değişikliği iletebilirsiniz.

Eğer ürün kargoya verilmişse değişiklik işlemi sadece kargonuzun taşınacağı kargo şirketi tarafından yapılabilir.

Böyle bir durumda size ulaşan kargo takip numarası ile ilgili kargo şirketinin müşteri hizmetleri birimi ile aşağıdaki numaralardan irtibata geçebilirsiniz.

a. PTT Kargo için 444 1 788

b. Sürat Kargo için 0850 202 02 02

c. MNG Kargo için 444 06 06

d. Ups Kargo için 0850 255 00 66

f. Yurtiçi Kargo için 444 99 99

d. Aras Kargo için 444 25 52